ترفندهای ویندوز

در این مجموعه تجربیاتی که در خصوص مشکلات ویندوز و راهکارهای برطرف کردن آن داشته ام برایتان می نویسم

 در یافت Error 711

در یافت Error 711

ترفندهای ویندوز 1: (Remote access connection manager error) هنگام کانکت به مودم دیال آپ و یا FTTH فیبر نوری با کانکشن برودبند ای دی اس ال (PPPOe) : این مشکل به دلیل وجود لاگهای سیستم در پوشه : C:\Windows\System32\LogFiles\WMI\RtBackup  ویندوز می باشد ، البته بسته به اینکه ویندوز در کدام درایو نصب شده باید به مسیر نصب ویندوز مراجعه کرد . جهت حل مشکل میتوانید محتویات فولدر  RtBackup را پاک کنید و یا حتی خود این فولدر را پاک کرده و حتما باید بعد از این کار ویندوز را ریستارت کنید. نکته : این فولدر دارای پرمیشن می باشد و به راحتی پاک نمی شود برای این کار 2 راه حل وجود دارد . راه اول استفاده از برنامه takeownership و تغییر پرمیشن فولدر که توصیه نمی شود و راه دوم : بالا آوردن دستگاه با یک CD لایو و بوت و از طریق آن فولدر مورد نظر را پاک کرد.

میانبرهای ویندوز

میان برهای سود مند ویندوز

  • منوی ران یکی از مهمترین و پرکاربردترین امکانات ویندوز : windows logo + R
  • دسترسی به network connection : در منوی ران عبارت ncpa.cpl را بنویسید و enter  را بزنید. نکته : پسوند cpl مخفف کنترل پنل هست که به آخر تمام دستورات کنترل پنل می آید.
  • دسترسی به منوی vpn : در منوی ران عبارت rasphone را بنویسید و enter  را بزنید.
  • دسترسی به فایروال : در منوی ران عبارت firewall.cpl را بنویسید و enter  را بزنید.
  • دسترسی به command prompt : در منوی ران عبارت cmd را بنویسید و enter  را بزنید.
  • دسترسی به remote desktop : در منوی ران عبارت mstsc را بنویسید و enter  را بزنید.
  •  ساخت shortcut remote desktop به همراه آیپی مقصد و اندازه و رزولوشن تصویر. برروی دسکتاپ کلیک راست کرده و از منوی باز شده new و سپس shortcut  را می زنیم و هر اسمی که می خواهید می نویسید و در آدرس عبارت روبرو:   mstsc.exe /v:192.168.0.101 /w:800 /h:600  همانطور که می بینید بعد از v آیپی هاست و به ترتیب عرض و ارتفاع ذکر شده است

پاک کردن attrebiute فایلها و فولدرها

ترفندهای ویندوز 2 : گاها بعضی از ویروسها با مخفی کردن فایلها و فولدرهای شخی شما از درایو ها خصوصا فلش دیسک شما فایلهای ویروس و تروجان را با نامهای مشابه فایلهای شما ایجاد می کنند و شما فایل اصلی را نمی بینید و به جای آن روی ویروس کلیک کرده و آن را انتشار می دهید. پس از اسکن فلش توسط آنتی ویروی می بینید ویروسها از بین رفته اند ولی فایلهای شما نیست ضمن اینکه چند فایل بیشتر در فلش نیست ولی فلش در my computer پر نمایش داده می شود در این مواقع می توانید در منوی ران با دستور 😡 و زدن enter به درایو فلش رفته (البته به جای x باید درایو فلش خود را بزنید) و  دستور attrib -h -r -a -s *.* /d /s  را بنویسید و enter بزنید پس از چند لحضه بسته به ظرفیت فلش فایلهای شما نمایان می شود.

پاک کردن فولدرهای ویندوز قبلی

ترفندهای ویندوز 3: شاید برای شما هم پیش آمده باشد ، پس از نصب ویندوز جدید فولدر ویندوز قبلی یا Program Files پاک نمی شود . در واقع این فولدرها سیستمی و محافظت شده هستند .

برای حل این مشکل باید مالکیت و پرمیشن آنها را عوض کرد . بنابراین Command Prompt را حتما به صورت Run as باز نمائید و دستورات زیر را در آن تایپ کنید:

takeown /F “Z:\Program Files” /A /R /D Y
icacls “Z:\Program Files” /T /grant administrators:F
rmdir /s /q “Z:\Program Files”

دقت داشته باشید که به جای آدرس نمونه : Z:\Program Files آدرس واقعی خود را جایگزاری نمائید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهار =

پیمایش به بالا