سوئیچ ZTE

همانگونه که اطلاع دارید وظیفه ایجاد شماره و بوق با مراکز تلفن می باشو بازار مراکز تلفن چینی در سالهای اخیر بسیار رونق گرفته ، از میان این مراکز دومرکز زد تی ای و هواوی در ایران بسیار پرطرفدار هستند .

از نظر مخابراتی مراکز به دو دسته کم ظرفیت (1000 شماره)  و پرظرفیت (بیش از 1000 شماره) تقسیم می شوند، اما چرا این مطلب را در این قسمت عنوان کردم ؟ :

سالها پیش بنده قرارداد تاسیسات کارگاهی و اجرای برق یک برج 96 واحدی متعلق به تعاونی مسکن فرهنگیان را امضاء نموده و مشغول به انجام آن شدم ، این موضوع مربوط به سال 78 می باشد . پس از اجرای پروژه و تحویل آن به مالکان یکی از دقدقه های سازندگان این پروژه ها و ادارت حدماتی ، خدمت رسانی مانند آب و برق و گاز و تلفن می باشد . چون این املاک در گذشته یک خانه ویلایی و یا بعضا یک باغ بوده اند بایک خط تلفن و یک انشعاب ضعیف آب و گاز و برق ولی اکنون به 100 واحد مسکونی تبدیل شده اند و کافیست این را از نگاه محله یا خیایانی که 10 پروژه مانند پروژه فوق در آ« اجرا شده ببینید رساندن امکانات خدماتی در این وسعت شاید برای بعضی از ارگانها محال باشد از جمله مخابرات .

پس از درخواستهای مکرر مردم در خصوص تلفن و عدم وجود امکانات زیر ساختی مانند کابل در محله ابتدا مخابرات با مودمهای PCM اقدام به واگذاری چندین خط نمود ولی تقاضای مردم بیش از این چیزها بود . سرانجام مخابرات ضمن هماهنگی با مجریان پروژه تصمیم گرفت به جای کابل کشی تلفن از مرکز مخابرات تا محل پروژه یک سوئیچ کم ظرفیت در ساختمان نصب کند تا اصطلاحا مخابرات را به اینجا بیاورد . بنابراین یک سوئیچ کم ظرفیت از نوع ZTE با هماهنگی مخابرات و ما در آن ساختمان نصب شد که این سوئیچ با همان مودم های E1 که در مبحث خطوط 4 یا 5 شماره گفتم به مرکز مخابرات متصل بود . یعنی به عبارتی با 2 زوج سیم مسی بیش از 128 خط تلفن در ساختمان ایجاد شد و طی چند روز کلیه نیازهای مخابراتی ساکنین مرتفع گردید . فقط مشکل این خطوط دیجیتال عدم امکان استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL می باشد چون برای چنین امری نیاز به یک زوج سیم مسی از مشترک تا مرکز می باشد که در این سیستم وجود ندارد.

البته برای حل این مشکل هم بنده ضمن هماهنگی بایک شرکت اینترنتی DSLAM ایشان را بعد از سوئیچ مخابرات نصب کردم و امکان واگذاری اینترنت ADSL هم برای ساکنین مهیا شد.

تصویری از سوئیچ های کم ظرفیت ZTE

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction